Hľadať

Rok 2016 – čínsky rok Ohnivej Opice

Upozornenia otvárať v novom okne. Vytlačiť

  Zo všetkých zvieracích znamení sa práve Opica najväčšmi podobá samotnej nahej opici, teda človeku. Preto nečudo, že práve ona zdedila najviac ľudskej inteligencie a zároveň i najväčšiu schopnosť klamať. Opica je v čínskom zvieratníku znamením vynálezcu, improvizátora i novátora, šarlatána schopného svojou prefíkanosťou a šarmom pritiahnuť k sebe každého. Keďže je to bystroumný génius cyklu, je inteligentný, pružný a novátorský. Ľahko vyrieši komplikované problémy a veľmi rýchlo sa učí. Zvládne všetko na svete, zvyčajne má predpoklady stať sa dobrým jazykovedcom. Človek narodený v tomto roku dosiahne úspech, nech sa rozhodne pre akékoľvek povolanie. Nijaký problém nie je preňho priveľký. Jeho negatívnou stránkou je vrodený komplex nadradenosti. Nemá dosť úcty k iným. Či skôr, z jeho zorného uhla, má jej priveľa pre seba. Vie byť nesmierne sebecký, egoistický a márnomyseľný. Prechováva aj istú žiarlivosť, ktorá sa prejaví zakaždým, keď niekto získa postavenie alebo čokoľvek iné, čo on ešte nemá. Všestranný príslušník znamenia Opice sa môže stať dobrým hercom, spisovateľom, diplomatom, advokátom, športovcom, maklérom, učiteľom atď. Je veľmi spoločenský, s každým dobre vychádza. Má zvláštne nadanie získať si vašu náklonnosť, i keď vás podviedol. Tejto mnohostrannej osobnosti, nech by pôsobila akokoľvek placho a poslušne, určite nikdy nechýba jedna vlastnosť, a síce bezočivosť. Dá si však záležať, aby prejavila dobré správanie, dokonalú zdvorilosť a pokojnú dôstojnosť. Má hlbokú a neotrasiteľnú vieru sama v seba. Bolo by však nesprávne zavrhnúť Opicu ako úplne sebeckého človeka. V radostnom zaujatí vlastnou osobou pripomína skôr dieťa. Je schopná absolútne nevnímať iných ľudí, ak nie sú priamo zapojení do toho, čo v tej chvíli práve robí. Pozoruje sa rovnako fascinovane a s radosťou ako batoľa, ktoré po prvý raz objaví svoje pršteky ako možnú hračku. Všimnite si, ako ten drobec reaguje, keď príde na to, že rukami sa dá zatlieskať! Piští od nadšenia a opakuje to znova a znova, tlieska, i kým to neovládne dokonale. Taký je zaujatý tým fantastickým objavom, že nič iné nevníma. 
 
 Keď bližšie spoznáte tento typ, sotva sa budete pohoršovať nad takou nádhernou radosťou zo života. Veď práve ňou sa odlišuje, niekedy až závideniahodne, od ostatných ľudí. Opica nielen že má šťastie a bystrý rozum, ju jednoducho nemožno zraziť na dno. Zahŕňať Opicu urážkami, obvineniami a trestami je márne a môže vás to dokonca dohnať k zúfalstvu. Je to ako hádzať hrach na stenu. Jednoducho nie je schopná uveriť všetkému nepeknému, čo ste vyslovili. To nemôže byť pravda. Vaše výčitky pokladá za neopodstatnené, ba možno ju až hystericky rozosmejú. Vytvorila si taký presný obraz o sebe, o svojom nadaní a právom zaslúženom šťastí, že ste zrejme až nezdravo žiarliví, keď tvrdíte také smiešnosti. 
   
Opica je dobrým kritikom. Vie prstom ukázať na miesto, kde čosi neklape, a navrhnúť účinnú nápravu. Príslušník tohto znamenia býva však zväčša prívetivý, prirodzený a spontánny, ochotný tvrdo pracovať, najmä ak mu aspoň čiastočne prenecháte iniciatívu. A čím dôležitejšia je úloha, tým vyššiu odmenu si nárokuje. Skúste ho platiť pod jeho úroveň, a on vám to vráti výkonmi bez úrovne. Prijmite dobrú radu, nikdy sa nepokúšajte oblafnúť Opicu. Nevyjde vám to. Okrem toho, že je expertom na pomstu, má aj zmysel pre čierny humor...
   
Medzi známe osobnosti narodené v znamení opice patria napríklad Leonardo da Vinci, Julius Caesar, Charles Dickens, Alexander Dumas, Elisabeth Taylor, F.Fellini, David Copperfield ale aj Karel Kryl, Eduard Beneš, či Marián Labuda.
 
   Čo nám teda prinesie rok ohnivej opice?  Od 8.2.2016, kedy rok červenej opice začína, sa môžu všetky znamenia tešiť na pestrý nov rok. Bez ohľadu na znamenie zverokruhu úspech čaká na ľudí, ktorí pracujú mentálne a v intelektuálnych oblastiach. Vzhľadom k tomu, že Opica sama o sebe je veľmi nebezpečná, všetci z jej strany očakávajú problémy. Nemali by sme ale zabúdať, že ide zároveň o rozumné a múdre zviera. Buďte pripravení ku zmenám: k sťahovaniu, k nákupu nového bývania. Ale pokiaľ máte v úmysle sa presťahovať do zahraničia, bude lepšie to odložiť. Pre niekoho môžu byť zmeny iné: napríklad manželstvo, či narodenie detí.
 
   Opice často vôbec nepočúvajú rady iných, rozhodujú samé. V dôsledku toho môžu nerozvážne činy v roku 2016 priniesť len smutný výsledok. Je dôležité radšej veci dobre premyslieť, ako sa púšťať do bezhlavých neuvážených rozhodnutí. Opica nepomôže iba tým, ktorí nebudú naslúchať radám svojich blízkych. Bude ochraňovať ľudí opatrných, premýšľajúcich. Dvakrát meraj, jeden krát strihaj – to je hlavný postoj v roku 2016.
 
   Opica je opatrná vo finančných záležitostiach. Nemá rada zbytočné a prázdne plytvanie peniazmi. Nemilosrdne potrestá takýchto nezodpovedných ľudí. Tí, ktorí budú múdro spravovať a míňať svoje financie, získajú stabilitu a zlepšenie vo finančnej sfére. Opica nebude prehliadať tých, ktorí budú pomáhať ľuďom v problémoch. V roku 2016 sa dá ušetriť a zarobiť mnoho peňazí.
 
   Pokiaľ ide o milostné aféry v roku 2016, mali by ste vedieť, že Opica je v tomto ohľade veľmi seriózna. Na prvom mieste sú pre ňu rodinné záležitosti. Opica dáva veľkú šancu sa stretnúť so spriaznenou dušou tým, ktorí ju ešte nemajú. Ten, kto už má rodinu, v tomto roku ešte posilní vzťahy. Opica netoleruje frivolné vzťahy, ale skôr hľadá vážne a legitímne partnerstvá.
 
  Všetky vzťahy, ktoré vzniknú v tomto roku, budú veľmi dlhé a pevné, tak to bude aj s uzatvorením manželstva. Pre ľudí, ktorí chcú namiesto lásky len nezáväzný ľahký románik za účelom užiť si prudké emócie, rok Opice nebude šťastným. Ale páry, ktoré si navzájom vedia ustupovať, nepodvádzajú a nemajú snahu sa pretvarovať, sú ochotné počúvať svojich partnerov, nájdu harmóniu, mier a šťastie v rodinnom živote. Rok je určený pre pohodový rodinný život.
 
   Podnikatelia v roku 2016 nájdu nových obchodných partnerov. Odvážne sa môžete pustiť do nových projektov a podnikateľských nápadov, rok Opice vám ich pomôže realizovať. Ale zároveň východný horoskop 2016 varuje, že rok bude dosť riskantný a bude nevýhodný pre tých, ktorí sa rozhodnú zapojiť do pochybných a nadmieru dobrodružných obchodov. Nerozhodujte sa zbytočne rýchlo, budete musieť zvážiť všetky pre a proti. Múdrosť, opatrnosť a pozornosť by mali byť vždy prítomné absolútne všade.
   
  Každý, kto sa zaoberá vedeckou a tvorivou činnosťou: vedci, umelci, hudobníci, speváci, skladatelia – tento rok vám prinesie šťastie. Chcete triumf ? Tvrdo pracujte.
Rok 2016 môže byť naplnený prírodnými katastrofami: záplavami, zemetraseniami. Musíme byť pripravení na takéto javy a pri ich vzniku neprepadať panike.
 
   Pokiaľ niekomu niečo sľúbite v roku 2016, musíte to dodržať. V opačnom prípade na konci roku môžete očakávať nepríjemné výsledky. Všeobecne platí, že v roku 2016 by ste mali byť opatrný vo svojich prejavoch. Opica si pamätá všetky nelichotivé slová na adresu ostatných, ktoré sa potom vrátia k vám, a nie práve v najlepšej forme.
 
  Potkana čakajú v roku opice úspechy v rámci rodiny, priateľstva a aj kariérny postup. Pre byvola nastáva čas konečne sa odhodlať k veciam, o ktorých už dlho uvažuje, ale doteraz ich odkladal, nadišiel ten správny čas pre ich realizáciu! Tigrovi prinesie rok opice drobné prekážky a samotu, ale aj šancu stať sa lepším človekom. Zajaca čaká šťastný rok v oblasti lásky aj kariéry. Drakov čaká tiež rok hojný v oblasti lásky, vzťahov a financií. Rok opice bude priať mimoriadne hadom túžiacim po založení rodiny, ostatní by však mali spomaliť a užívať si všetkého, čo už dosiahli. Koňa čaká mimoriadne úspešný rok vo všetkých oblastiach. Ovca nájde v tomto roku svoje istoty v rodine. Pre opicu prináša rok 2016 výnimočné príležitosti a to hlavne v oblasti kariéry. Kohútovi hrozia finančné straty, preto by mal v roku opice byť veľmi opatrný. Psa čaká stabilný, príjemný a vyrovnaný rok v oblasti rodinnej, finančnej aj pracovnej. Prasa bude sprevádzať v roku opice optimizmus, ktorý mu pomôže s úsmevom zdolať všetky možné prekážky.
 
 Rok  Opice prináša mier, pokoj a prosperitu ľuďom, ktorí to potrebujú.
 
Prajeme aj Vám úspešný čínsky rok Ohnivej Opice.
 
MUDr. Katarína Svitková